kurtki dziecięce
Dziecko

Gdy na dworze zimno…

Zima i jesień to taki okres w roku, gdy wyjątkowo musimy przywiązywać uwagę do tego, w takie ubrania ubieramy nasze dzieci. Muszą być one przede wszystkim komfortowe i wygodne. Na zimę powinniśmy zainwestować w ciepłą kurtkę. Jeżeli kurtka będzie odpowiednia dziecko na pewno w niej nie zmarznie, my unikniemy konsekwencji związanych z przeziębieniem itp. Warto pamiętać, że dziecko nie powinno się przegrzewać, dlatego na jesień dobrze zakupić kurtkę przejściową, natomiast zimą zdecydować się na grubsze i cieplejsze okrycie wierzchnie. Przyjrzyjmy się opcjom, które w zimne dni będą gwarantowały dzieciom ciepło.

Co na jesień?

kurtki dziecięce
kurtki dziecięce

Jak wiemy pogoda jesienią jest bardzo zmienna i kapryśna. Jednego dnia pada deszcz i jest pochmurno, kolejnego silnie wieje, a trzeci dzień przynosi słońce i wiosenne temperatury. Wówczas typowo zimowe kurtki dziecięce mogą się nie sprawdzić. Dobrym rozwiązaniem będzie wówczas kurtka przejściowa. Takie okrycia wierzchnie są zazwyczaj cieplejsze od typowo wiosennych kurtek, ale pozwalają się czuć swobodniej niż kurtki typowo zimowe. W tej roli dobrze mogą się sprawdzić kurtki mające właściwości przeciwdeszczowe. Zabezpieczą nasze pociechy przed deszczem i całkowitym przemoczeniem ubrania. To bardzo praktyczna funkcja, zwłaszcza jesienią, gdy deszcz pada przez większą część miesiąca. Na jesień modne będą też oczywiście dziecięce bomberki i ramoneski. Wyglądają one ładnie i modnie, ale z pewnością sprawdzą się raczej na początku jesieni, w te cieplejsze dni. Nie mają one kaptura, często są przemakalne oraz cienkie. Gdy za oknem pojawi się prawdziwa słota mogą zawieść małego osobnika, który w taką kurtkę został wystrojony. Już lepiej sprawdzą się także popularne parki. Są one dłuższe i w większym stopniu osłaniają ciało dziecka. Zazwyczaj posiadają także kaptur, który jest dodatkowym atutem. Są na pewno bardziej praktyczne, a bomberki i ramoneski lepiej sprawdzą się w innych sytuacjach, przy ładniejszej pogodzie i wyższej temperaturze. Warto dobierać więc okrycie do pogody.

Na zimę postaw na ciepło

Zimą najważniejsze powinno być dla nas ciepło. Moda, fason kurtki, jej kolor itp. powinny być zdecydowanie sprawą drugorzędną. W tym okresie najlepiej sprawdzą się kurtki puchowe. Są one ciepłe, bardzo wygodne i modne. Inne kurtki są w sprzedaży dla chłopców, a inne dla dziewczynek. Dla chłopców lepiej sprawdzą się proste kurtki, o ciemnych lub stonowanych kolorach jak szarości, czernie, granaty i odcienie zieleni. Kurtka zimowa obowiązkowo powinna mieć kaptur, który uchroni przed wiatrem, chłodem, śniegiem i deszczem. Warto pamiętać, że nawet mając kaptur lepiej nie rezygnować z czapki. Przylega ona do uszu znacznie lepiej niż kaptur.

kurtki dla dziewczynek
kurtki dla dziewczynek

Kurtki dla dziewczynek warto kupować zależnie od wieku. Młodsze dziewczynki będą wolały kurteczki w odcieniach różu, czerwieni i kolorów typowo dziewczęcych. Z kolei te starsze chcąc się poczuć dorosło będą wybierać kurtki bardziej stonowane i odrobinę poważniejsze. Kurtka dla dziewczynki będzie wyglądać fajnie ozdobiona futerkiem, np. przy kapturze. Doda to jej zimowego charakteru, a jednocześnie zapewni modną stylizację. Kurtki zimowe dla dzieci powinny być zrobione z nieprzemakalnych materiałów, bo przecież najmłodsi uwielbiają rzucać się śnieżkami, tarzać w śniegu i lepiej bałwana. Kurtki i płaszczyki z sukna lepiej zostawić na bardziej oficjalne okazje, bo na co dzień mogą się okazać bardzo niepraktyczne.

A może kombinezon?

kombinezony dla dzieci
kombinezony dla dzieci

Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się kombinezony dla dzieci. Warto pamiętać, że takie rozwiązanie będzie dobre dla kilkulatków, którzy wychodzą w towarzystwie rodziców lub dziadków na spacer. Dla dziecka idącego do szkoły kombinezon może okazać się bardzo niewygodny i problematyczny, choć może mu zapewnić więcej ciepła niż zwykła kurtka. Dziecko może mieć kłopot ze zdjęciem ubrania w szkole i z jego ponownym założeniem. Lepiej więc oszczędzić tego naszemu dziecku. Jednak kombinezon z pewnością sprawdzi się w innej sytuacji – zarówno u najmłodszych, jak i u starszych dzieci. Taki strój będzie świetnym rozwiązaniem podczas jazdy na nartach lub na snowboardzie. Kupując kombinezon narciarski nie musimy kupować dwóch osobnych ubrań w postaci spodni i kurtki. Gwarantuje także bardzo dużo ciepła oraz zapobiega podwijaniu się kurtki do góry itp. Wybierając kombinezon na narty także powinniśmy zwrócić uwagę, by był wygodny, uszyty z nieprzemakalnych materiałów itp. Takie kombinezony znajdziemy w sklepach z odzieżą sportową, bo raczej w tradycyjnych sklepach może być naprawdę ciężko.

Podsumowując okrycie wierzchnie dla naszego dziecka powinno być wybierane w zależności od okazji i okoliczności, w których dziecko będzie je nosić. Warto zaznaczyć, że dobrze jest mieć kurtki na różną pogodę. W mrozy lepiej zakładać inną kurtkę niż w momencie, gdy na zewnątrz panuje temperatura 7 stopni Celsjusza. Pomoże to zapobiegać przegrzaniu lub zmarznięciu, a jak wiadomo może to potem doprowadzić nasze pociechy do różnych stanów chorobowych jak przeziębieni, grypa itp. Kurtka to punkt numer jeden w jesiennej i zimowej garderobie.